Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

aracla.com üyesi olmak için ne gerekiyor?
aracla.com’a üye olmak için; en az 19 yaşında olmak ve minimum 1 yıllık geçerli ehliyete sahip olmak, yeterli limiti olan bir karta sahip olmak, son 1 yıl içinde ehliyetine el konulmamış olmak, son 1 yıl içerisinde %100 kusurlu olarak 2’den fazla kaza yapmamış olmak, son 1 yıl içerisinde alkollü araç kullanmaktan herhangi bir ceza almamış olmak gerekmektedir.
aracla.com üyesi nasıl olurum?
aracla.com web sitemiz üzerinden, mobil uygulamamızdan üye olabilirsiniz. dilerseniz 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bizden de yardım alabilirsiniz.
hangi saatler arasında aracla.com üyesi olabilirim?
aracla.com web sitemiz ve mobil uygulamamızdan 7 gün 24 saat, 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimiz aracılığıyla ise haftanın 7 günü 08.00-22.00 saatleri arasında üye olabilirsiniz.
aracla.com rezervasyonunu nasıl yapabilirim?
rezervasyonunuzu aracla.com web sitemizden, mobil uygulamamızdan ya da 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.
hangi saatler arasında rezervasyon yapabilirim?
aracla.com web sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden 7 gün 24 saat, 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimiz aracılığıyla ise haftanın 7 günü 08.00-22.00 saatleri arasında rezervasyon yapabilirsiniz.
araclacard nedir? ne işe yarar?
araclacard; aracınızın kapılarını açmak, kilitlemek ve çalıştırmak için kullanacağınız akıllı karttır.
Web sitenizdeki “nereden?” ne demek?
aracla.com aracını alabileceğiniz aracla.com paylaşım noktalarını ifade eder.
ne kadar süre ile aracla.com aracını kiralayabilirim?
saatlik, günlük veya haftalık olarak rezervasyon yapabilirsiniz.
gittiğim şehirde aracla.com aracını teslim edebilir miyim?
rezervasyon bitiminde aracla.com aracını aldığınız paylaşım noktasına teslim etmeniz gerekmektedir.
kilometre başı mesafe ücreti ne demek?
rezervasyon süresi içinde araclayarak katettiğiniz her 1 (bir) km mesafeye karşılık ödeyeceğiniz ücrettir. rezervasyon bitiminde kartınızdan tahsil edilmektedir. yakıtınızı shell istasyonlarından aracla.com araçlarında bulunan tts (taşıt tanıma sistemi) ile ücret ödemeden alabilirsiniz.
aracla.com aracını nereden teslim alabilirim?
rezervasyon sırasında seçtiğiniz size en yakın aracla.com paylaşım noktasından teslim alabilirsiniz.
aracla.com araçlarının kapılarını nasıl açarım?
araclacard’ınızı aracla.com aracının ön camındaki kart okuyucuya okutarak aracla.com aracınızın kapılarını açabilirsiniz.
aracla.com aracının kapılarını nasıl kilitlerim?
araclacard’ınızı aracla.com aracının ön camındaki kart okuyucuya okutarak aracla.com aracınızın kapılarını kilitleyebilirsiniz.
aracla.com aracını erken alabilir miyim?
aracla.com aracını sadece rezervasyon yapmış olduğunuz saatte alabilirsiniz.
aracla.com aracını erken teslim edebilir miyim?
aracla.com aracını rezervasyon bitiş saatinde teslim etmeniz gerekmektedir. Erken teslim edilen durumlarda ücret iadesi yapılmaz.
aracla.com aracını teslim aldığımda hasar var ise ne yapmalıyım?
kiralamış olduğunuz aracla.com aracını kullanmadan evvel aracın hem mekanik hem kaporta dahil tüm aksamlarını kontrol etmek ve araçla ilgili eksiklik ve/veya hasar fark ettiğiniz anda aracla.com'a ulaşarak araçtaki bu eksiklik ve/veya hasarın tespit edilmesi için aracla.com tarafından firma yetkilisi gönderilmesini ve bu hususların kayıt altına alınıp tutanak tutulmasını talep etmelisiniz. Aksi takdirde tespit edilen zararlardan kontrol yükümlülüğüne uymadan kullandığınız için siz sorumlu olursunuz. Ayrıca olaydan dolayı yapılacak profesyonel temizlik, tamirat, parça değişikliği, işçilik ve yönetim giderleri ile söz konusu işlemler nedeniyle aracın çalışmadığı saatler ve günler karşılığı bedeller ve tüm masraflar tarafınızdan ödenir ve bu ödemeler sigorta kapsamı dışındadır.
aracla.com aracını kullandıktan sonra hasar olur ise ne yapmalıyım?
herhangi bir hasar durumunda 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayarak kayıt bırakmalısınız.
aracla.com aracını aldığımda araç kirli ise ne yapmalıyım?
Aracınızı vaktiniz var ise yıkatabilirsiniz. Yıkama fişini [email protected] mail adresine ilettiğiniz takdirde yıkama ücretinin 20₺’ye kadar olan kısmı aracla.com hesabınıza kullanım bonusu olarak yüklenecektir. Bir sonraki rezervasyonunuzda hesabınızdaki kullanım bonuslarını kullanabilirsiniz.
aracla.com aracını aldığımda yakıt az veya yok ise ne yapmalıyım?
en yakın shell istasyonundan aracla.com araçlarında bulunan tts (taşıt tanıma sistemi) ile yakıtınızı ücretsiz olarak alabilirsiniz. aracla.com aracını sizden sonra kullanacak olan üyemizi mağdur etmemek için yakıtı, en az ¼ (çeyrek depo) ile bırakmalısınız.
rezervasyon süremi uzatabilir miyim?
rezervasyon sürenizi, aracla.com aracının müsaitlik durumuna göre 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayarak uzatabilirsiniz.
rezervasyonumu iptal edebilir miyim?
rezervasyona 24 saatten daha uzun süre kala yapılan başvurularda kiralama ücretinin tamamı aracla.com hesabınıza kullanım bonusu olarak yüklenir. rezervasyon başlangıcına 24 saatten daha az süre kala yapılan başvurularda kiralama ücreti iade edilmez.
hgs geçişlerinde ne yapmalıyım?
araçlarımızda hgs bulunmaktadır. Gişelerden geçiş yapabilirsiniz. geçiş ücretleri kartınızdan tahsil edilecektir.
aracla.com araclarına evcil hayvan alabilir miyim?
evcil hayvanınız, sizinle birlikte çanta veya kafesi içinde yolculuk yapabilir. Rezervasyon yapmadan önce 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayıp kayıt bırakırsanız araç için kafes temini sağlanabilir.
aracla.com araçları içinde sigara içebilir miyim?
aracla.com araçları içerisinde sigara içilmemektedir. Tespiti halinde cezai işlem uygulanır ve olaydan dolayı yapılacak profesyonel temizlik, aracın çalışmadığı saatler-günler karşılığı bedeller ve tüm masraflar tarafınızdan karşılanır.
aracla.com aracı içinde alkol tüketebilir miyim?
araç kullanırken alkol alınamayacağı gibi, aracla.com araçları içerisinde de alkol alınmamaktadır. Alkollü iken araç kullanmamalısınız.
benim rezervasyonum ile başka biri aracla.com aracını kullanabilir mi?
aracla.com aracını, rezervasyon sahibi üye harici kimse kullanamaz. tespiti halinde rezervasyon sahibi olan üye’den 3 (üç) günlük kiralama bedeli kesilecektir. Farklı bir kullanıcı ile dönüşümlü kullanılmak istenirse; her iki kullanıcının da aracla.com üyesi olması gerekmektedir.
aracla.com aracında eşya unutursam ya da bulursam ne yapmalıyım?
araçta unutulan eşyalardan aracla.com sorumlu değildir. sizden önce unutulan bir eşya bulmanız durumunda, aracla.com aracının torpido gözü ya da bagajına bırakıp 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimize bilgi vermeniz gerekmektedir.
aracla.com aracı kullandığım sürede trafik cezası alırsam ne olur?
kullanım sırasında meydana gelebilecek tüm trafik cezaları sizin sorumluluğunuzdadır. üye, bu tutarları indirimsiz tutar üzerindenn aracla.com’a ödemekle yükümlüdür.
aracla.com aracı ile kaza yaparsam ne yapmalıyım?
kaza durumunda öncelikle Trafik polisi (154), polisi(155) veya jandarmayı (156) aramanız, aracla.com aracının yerini değiştirmeden kaza raporu tutmanız, en yakın Polis veya Jandarma karakoluna giderek alkol raporu almanız ve 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayıp bilgi vermeniz gerekmektedir.
fiyatlara yakıt dahil mi?
yakıt aracla.com tarafından karşılanmaktadır.
aracla.com aracına yakıtı nasıl, nereden alırım?
yakıtı, aracla.com’larda bulunan tts (taşıt tanıma sistemi) ile shell istasyonlarından alabilirsiniz.
yakıtı shell tts haricinde aldığımda ne olur?
yakıtları sadece araçlarda bulunan shell tts ile almanız gerekmektedir. Alınmadığı durumlarda yakıt ücreti tarafınıza ödenmez.
shell tts çalışmazsa ne yapmalıyım?
Tüm shell istasyonları aracla.com araçlarını tanıyor ancak teknik bir hata ile karşılaşırsanız 0.850 840 2722 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
aracla.com aracını nereye teslim edeceğim?
aracla.com aracını, teslim aldığınız paylaşım noktasına teslim etmeniz gerekmektedir.
rezervasyonumu nasıl sonlandırabilirim?
aracla.com aracını, almış olduğunuz paylaşım noktasına bırakmalısınız. araç anahtar ve ruhsatını almış olduğunuz torpido gözüne bırakıp araclacard’ınız ile kapıları kilitlemelisiniz.
aracla.com aracını geç teslim edersem ne olur?
her saat için normal saat ücretine ek olarak, normal saatlik ücretin 2(iki) katı ödeme yapmanız gerekir. geç getirilen saatler için km başı mesafe ücreti hesaplanmaya devam edilir. ayrıca rezerve edilen aracın günlük kiralama bedelinin yarısı cezai şartları ödemeyi kabul edersiniz.
aracla.com aracını kirli veya az yakıt ile teslim edersem ne olur?
araç yıkama ücreti kartınızdan tahsil edilir. ayrıca rezerve edilen aracın günlük kiralama bedelinin yarısı cezai şartları ödemeyi kabul edersiniz. bir sonraki müşteriyi mağdur etmemek adına yakıtı en az çeyrek depo (1/4) ile teslim etmelisiniz.
yıllık üyelik ücreti ne kadardır?
yıllık üyelik ücreti 49₺’dir.
yıllık üyelik ücreti ne zaman tahsil edilir?
üyelik işlemi gerçekleştiği anda kartınızdan tahsil edilir. yıllık üyelik ücreti, üyelik süresinin dolmasına 30 gün kala hizmetlerin aksamaması için kartınızdan ilave onaya gerek olmaksızın tahsil edilmektedir.
aracla.com rezervasyonu ne zaman faturalandırılır?
rezervasyon süresi bitiminde faturalandırılır.
araclacard’ımı kaybedersem ne olur?
yıllık üyelik ücretinin yarısı kadar ücret tahsil edilerek yeni araclacard’ınız kurye ile tarafınıza gönderilecektir.
aracla.com aracının anahtarını kaybedersem ne olur?
Rezerve edilen aracın günlük kiralama bedelinin yarısı kadar ceza ödemeyi peşinen kabul edersiniz. Bunun dışında olaydan dolayı yapılacak giderler ve söz konusu işlemler nedeniyle aracın çalışmadığı saatler-günler karşılığı bedeller ve tüm masraflar tarafınızdan ödenir.
aracla.com ruhsatını kaybedersem ne olur?
rezerve edilen aracın günlük kiralama bedelinin yarısı cezai şartları ödemeyi kabul edersiniz. Bunun dışında olaydan dolayı yapılacak giderler ve söz konusu işlemler nedeniyle aracın çalışmadığı saatler-günler karşılığı bedeller ve tüm masraflar tarafınızdan ödenir.
üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
araclacard’ınız ve üyelik iptaliniz ile ilgili dilekçeyi aracla.com paylaşım noktasına bırakarak iptal başvurunuzu yapabilirsiniz.

aracla.com'u çok seveceksiniz...

Size en yakın paylaşım noktaları üzerinden ister saatlik ister günlük dilediğiniz yere otomobil ayrıcalığı ile seyahat etmek için hemen kayıt olun.

Paylaşım Noktası Paylaşım noktası seçiniz
Başlangıç
Tarih
Saat
Bitiş
Tarih
Saat
Kirala